poniedziałek, 22 lipca, 2024

2-miesięczne dziecko zagłodzone i wyniszczone! Dwójka pijanych rodziców zatrzymana

- Reklama -
Interwencje
Miejski Reporter
Miejski Reporter
Wydarzenia, wypadki, pożary i inne informacje z życia Warszawy oraz bliższych i dalszych okolic.

W nocy z wtorku na środę do szpitala przy ulicy Kopernika w Śródmieściu zgłosili się rodzice z malutkim dzieckiem (10 tygodni). Dziecko ważyło jedyne 1,5 kg i wyraźnie było widać kości… Lekarz rozpoznał, że dziecko jest skrajnie wycieńczone i wygłodzone. Rodzice słysząc co mówi lekarz zabrali je i oddalili się w nieznanym kierunku.

Fot. Miejski Reporter

Do akcji zadysponowano kilka załóg policji i po krótkiej penetracji terenu znaleziono poszukiwane osoby. Dziecko ponownie zostało przewiezione do szpitala, gdzie rozgorzała kłótnia dyspozytorów i lekarzy z policją. Prywatna firma oraz mazowiecki dyspozytor ZRM nie chcieli podjąć się przewiezienia tak skrajnie wyniszczonego dzieciątka do szpitala przy ulicy Niekłańskiej. Po blisko godzinnych negocjacjach wojewódzki koordynator wysłał załogę ZRM. Maleństwo w asyście policji zostało przewiezione do szpitala.

Fot. Miejski Reporter

Policja zatrzymała matkę oraz ojca (matka obywatelka Białorusi). Oboje mieli po około 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zostały przedstawione im zarzuty art. 160. § 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą małoletnią narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Osoby te naraziły dziecko na bezpośrednie zagrożenie życia.

Fot. Miejski Reporter

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi KRP IV z komisariatu na Bemowie oraz prokuratura. Powiadomiony został sąd rodzinny dla Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli w Warszawie.

OŚWIADCZENIE MEDITRANSU:

“Zgodnie z ustawą w dniu 1 stycznia 2021 roku dyspozytornie medyczne to oddzielne instytucje na nowo zorganizowane przez wojewodów. W przypadku Mazowsza jej organizatorem jest Wojewoda Mazowiecki. Dyspozytor odbiera telefony od potencjalnych pacjentów, na podstawie wywiadu telefonicznego i specjalnego algorytmu decyduje o wysłaniu lub odmowie wysłania zespołu ratownictwa medycznego, decyduje jaki ambulans zostanie wysłany do pacjenta: podstawowy czy specjalistyczny, czy ambulans ma pojechać do pacjenta na sygnałach dźwiękowych i świetlnych czy też nie. Dyspozytor medyczny ma też obowiązek wskazać nam szpital, do którego mamy przewieźć pacjenta, który wymaga hospitalizacji. Nasza rola w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne polega zrealizowaniu zlecenia dyspozytora w ustawowym czasie, udzieleniu mu pomocy oraz przewiezieniu pacjenta do szpitala wskazanego przez dyspozytora w celu jego dalszej hospitalizacji”

informuje Piotr Owczarski, E.D. główny specjalista ds. promocji, marketingu i środków zewnętrznych, rzecznik prasowy Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratrunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku

Wydarzenia, wypadki, pożary i inne informacje z życia Warszawy oraz bliższych i dalszych okolic.

- Reklama -

Tragiczny finał awantury! Dwa ciała w domu. Obecne na miejscu było 3-letnie dziecko

Wczoraj wieczorem około godziny 20:30 policjanci z Ciechanowa dostali o informację o awanturze w jednym z domów przy ulicy...
- Reklama -
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -