Fabryka kas pancernych przy ulicy Strzeleckiej 30/32 na warszawskiej Pradze Północ ma bogatą historię sięgającą końca XIX wieku.
Początkowo, około 1887 roku, Gustaw Pulst założył Zakład Wyrobów Mechanicznych, który początkowo działał w innej lokalizacji. Około 1912 roku nabył on posesję przy ul. Strzeleckiej 30, gdzie wzniósł budynek fabryczny. Zakład produkował maszyny dla przemysłu tytoniowego, drzewnego, papierniczego oraz spożywczego, a także piece dla piekarni.





Po I wojnie światowej fabrykę przejął Stanisław Zwierzchowski, który wraz z rodziną rozszerzył działalność, koncentrując się na produkcji kas pancernych, sejfów oraz urządzeń do skarbców. Dzięki sukcesom finansowym, rodzina Zwierzchowskich wybudowała modernistyczną kamienicę przy ul. Stalowej 47, sąsiadującą z fabryką.
W 1947 roku Alfred Zwierzchowski przystąpił do spółdzielni pracy „Skarbiec”, wnosząc do niej nieruchomość przy ul. Strzeleckiej, która stała się siedzibą spółdzielni. Spółdzielnia prowadziła tam działalność do 2010 roku, po czym obiekt przestał być użytkowany i zaczął popadać w ruinę.




W 2012 roku elewacja frontowa hali produkcyjnej została wpisana do rejestru zabytków z uwagi na jej wartość artystyczną i architektoniczną. Jednak w 2020 roku pojawiły się plany rozbiórki zabytkowej hali fabrycznej, aby w jej miejscu wybudować nowe bloki mieszkalne. Wojewódzki konserwator zabytków wstrzymał jednak te prace, unieważniając pozwolenie na rozbiórkę.

Obecnie teren dawnej fabryki czeka na decyzje dotyczące jego przyszłości. W przeszłości pojawiały się plany inwestycyjne, jednak brak jest aktualnych informacji na temat obecnych prac czy planów dotyczących tego miejsca.