Po udzieleniu pomocy pokrzywdzonemu mężczyźnie, grodziscy policjanci zatrzymali 65-latka, który zadał mu cios nożem. Jak ustalili funkcjonariusze, ta niebezpieczna sytuacja była efektem kłótni między członkami rodziny po alkoholu. Zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i został aresztowany na 3 miesiące. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
Kilka dni temu przed 7.00 grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w żabiowolskiej gminie. Na miejscu zastali leżącego na podłodze mężczyznę z raną w okolicy klatki piersiowej. Funkcjonariusze natychmiast wezwali załogę ratownictwa medycznego i udzielali pomocy pokrzywdzonemu do czasu jej przybycia.

Szybko ustalili także, w jakich okolicznościach doszło do zranienia. Okazało się, że ratowany 41-latek wcześniej spożywał alkohol z wujkiem, a podczas kłótni z nim został ugodzony nożem kuchennym. Ranny mężczyzna trafił do szpitala, a policjanci zatrzymali wskazanego im agresywnego domownika.
Zebrane w sprawie materiały i dowody pozwoliły na przedstawienie 65-latkowi w żyrardowskiej Prokuraturze Rejonowej zarzutu usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
KPP w Grodzisku Mazowieckim


