Dwie osoby w szpitalu po wypadku z udziałem policyjnego radiowozu

Sowa
Sowahttp://miejskireporter.pl
Wydarzenia, wypadki, pożary i inne informacje z życia Warszawy oraz bliższych i dalszych okolic.
Interwencje

Dwie osoby trafiły do szpitala po zderzeniu oznakowanego policyjnego radiowozu z samochodem osobowym marki Citroën na Targówku. Do zdarzenia doszło w sobotę, 27 czerwca, około godziny 13:20 na skrzyżowaniu ulic Rozwadowskiego i Radzymińskiej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że policyjny radiowóz poruszał się jako pojazd uprzywilejowany, z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Funkcjonariusze wyjeżdżali z ulicy Rozwadowskiego na ulicę Radzymińską i wykonywali manewr skrętu w lewo w kierunku Targowej.

W tym samym czasie ulicą Radzymińską w kierunku Marek poruszał się samochód osobowy marki Citroën. Według pierwszych ustaleń, widoczność kierującej mogła być ograniczona przez autobus miejski jadący prawym pasem Radzymińskiej. Kobieta poruszała się środkowym pasem i nie zauważyła wyjeżdżającego radiowozu. W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów.

Na miejsce skierowano straż pożarną, zespoły ratownictwa medycznego oraz policję. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i uczestniczące w nim pojazdy. Ratownicy medyczni udzielili pomocy osobom poszkodowanym.

Do szpitala przetransportowano dwie osoby – kierującego radiowozem oraz kierującą Citroënem. Dalsze czynności na miejscu prowadzili policjanci, w tym funkcjonariusze z sekcji wypadkowej Wydziału Ruchu Drogowego, którzy ustalali szczegółowy przebieg zdarzenia.

Wspólnie budujmy niezależne media!

Każdy, nawet najmniejszy wkład finansowy, pozwala nam na rozwój oraz podnoszenie jakości naszych materiałów. Dziękujemy!

Podobne artykuły