Dwie osoby trafiły do szpitala po zderzeniu oznakowanego policyjnego radiowozu z samochodem osobowym marki Citroën na Targówku. Do zdarzenia doszło w sobotę, 27 czerwca, około godziny 13:20 na skrzyżowaniu ulic Rozwadowskiego i Radzymińskiej.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że policyjny radiowóz poruszał się jako pojazd uprzywilejowany, z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Funkcjonariusze wyjeżdżali z ulicy Rozwadowskiego na ulicę Radzymińską i wykonywali manewr skrętu w lewo w kierunku Targowej.






W tym samym czasie ulicą Radzymińską w kierunku Marek poruszał się samochód osobowy marki Citroën. Według pierwszych ustaleń, widoczność kierującej mogła być ograniczona przez autobus miejski jadący prawym pasem Radzymińskiej. Kobieta poruszała się środkowym pasem i nie zauważyła wyjeżdżającego radiowozu. W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów.









Na miejsce skierowano straż pożarną, zespoły ratownictwa medycznego oraz policję. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i uczestniczące w nim pojazdy. Ratownicy medyczni udzielili pomocy osobom poszkodowanym.



Do szpitala przetransportowano dwie osoby – kierującego radiowozem oraz kierującą Citroënem. Dalsze czynności na miejscu prowadzili policjanci, w tym funkcjonariusze z sekcji wypadkowej Wydziału Ruchu Drogowego, którzy ustalali szczegółowy przebieg zdarzenia.


