Policjanci odzyskali przywłaszczone luksusowe pojazdy o łącznej wartości blisko 1,7 mln złotych

Bocian
Bocian
Wydarzenia, wypadki, pożary i inne informacje z życia Warszawy oraz bliższych i dalszych okolic.
Interwencje

Policjanci ze stołecznego wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości ekonomicznej w wyniku podjętych czynności operacyjnych odzyskali na terenie Warszawy pojazdy o łącznej wartości blisko 1,7 mln złotych. Ich przywłaszczenie zgłosił leasingodawca w związku z zaległościami w spłacie kredytów.

Gdy tylko policjanci z piaseczyńskiej komendy zostali powiadomieni o przywłaszczeniu luksusowych pojazdów wartych łącznie blisko 1,7 mln złotych, w rozwiązanie sprawy włączyli się funkcjonariusze ze stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Ekonomiczną.

W wyniku podjętych czynności operacyjnych policjanci ustalili miejsca postoju pojazdów, które następnie zabezpieczyli. Po przeprowadzonych oględzinach odzyskany Bentley oraz oba Lamborghini zostały przekazane leasigodawcy, który zgłosił ich przywłaszczenie  w związku z zaległościami w spłacie kredytów.

Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście-Północ.

Komenda Stołeczna Policji

Wspólnie budujmy niezależne media!

Każdy, nawet najmniejszy wkład finansowy, pozwala nam na rozwój oraz podnoszenie jakości naszych materiałów. Dziękujemy!

Podobne artykuły