Policjanci ze stołecznego wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości ekonomicznej w wyniku podjętych czynności operacyjnych odzyskali na terenie Warszawy pojazdy o łącznej wartości blisko 1,7 mln złotych. Ich przywłaszczenie zgłosił leasingodawca w związku z zaległościami w spłacie kredytów.
Gdy tylko policjanci z piaseczyńskiej komendy zostali powiadomieni o przywłaszczeniu luksusowych pojazdów wartych łącznie blisko 1,7 mln złotych, w rozwiązanie sprawy włączyli się funkcjonariusze ze stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Ekonomiczną.



W wyniku podjętych czynności operacyjnych policjanci ustalili miejsca postoju pojazdów, które następnie zabezpieczyli. Po przeprowadzonych oględzinach odzyskany Bentley oraz oba Lamborghini zostały przekazane leasigodawcy, który zgłosił ich przywłaszczenie w związku z zaległościami w spłacie kredytów.
Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście-Północ.
Komenda Stołeczna Policji


