Rusza akcja oczyszczania miejskich betonowych koszy na śmieci z pseudograffiti

Sowa
Sowahttp://miejskireporter.pl
Wydarzenia, wypadki, pożary i inne informacje z życia Warszawy oraz bliższych i dalszych okolic.
Interwencje
- Reklama -

Nawet z 1400 koszy mogą w tym roku zniknąć bazgroły. Zarząd Oczyszczania Miasta zachęca mieszkańców do zgłaszania pojemników pokrytych pseudograffiti.

Wiosna to czas, kiedy startuje coroczna akcja #stopBazgrołom w zakresie likwidowania bohomazów z koszy. Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM) może w tym roku objąć swoimi działaniami nawet 1400 ulicznych śmietników.

Widzisz – daj znać

Lista koszy do wyczyszczenia jest otwarta i na bieżąco uzupełniania przez kontrolerów Zarządu Oczyszczania Miasta. Jednostka zachęca jednak mieszkańców, którzy widzą pomazane kosze, o zgłoszenie ich lokalizacji do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 – przez aplikację, stronę lub telefonicznie.

Dokładne mycie

Proces czyszczenia pseudografitti rozpoczyna się od nałożenia na kosz biodegradowalnego preparatu, który rozpuszcza farbę. Następnie malunek jest usuwany wodą pod ciśnieniem. Zabieg jest kompleksowy i obejmuje mycie całej powierzchni, także fragmentów, które nie były pomazane oraz chodnika wokół śmietnika. W zeszłym roku służby usunęły pseudograffiti z 1000 pojemników.

W ramach akcji #stopBazgrołom Zarząd Oczyszczania Miasta czyści również wiaty przystankowe. To zadanie realizują grupy szybkiego reagowania, które od początku roku interweniowały już na 1200 przystankach.

Czysta Warszawa – wspólna sprawa

Warszawiacy mają do dyspozycji 32 tys. koszy na śmieci. ZOM odpowiada za 40% z nich i organizuje ich regularne opróżnianie, które odbywa się nawet 8 razy na dobę. Za pozostałe pojemniki odpowiadają inni zarządcy, m.in. urzędy dzielnic i Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

Wspólnie budujmy niezależne media!

Każdy, nawet najmniejszy wkład finansowy, pozwala nam na rozwój oraz podnoszenie jakości naszych materiałów. Dziękujemy!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Podobne artykuły