Rusza drugi etap remontu S8. Nocne utrudnienia na trasie

Sowa
Sowahttp://miejskireporter.pl
Wydarzenia, wypadki, pożary i inne informacje z życia Warszawy oraz bliższych i dalszych okolic.
Interwencje

W poniedziałek wieczorem rusza wakacyjny remont trasy S8 na odcinku od Konotopy do Prymasa Tysiąclecia. Prace będą prowadzone w nocy.

W nocy z poniedziałku na wtorek (7-8 lipca) rozpoczyna się remont nawierzchni na S8 pomiędzy węzłami Konotopa a Prymasa Tysiąclecia, z wyłączeniem zrealizowanego w czerwcu 2 km fragmentu trasy pomiędzy ulicami Lazurowa i Księcia Janusza.

W celu zminimalizowania utrudnień prace będą prowadzone w godzinach nocnych (20.00 – 7.00) odcinkami o długości ok. 1 km na jednej jezdni. Kierowcy będą mieli wtedy do dyspozycji dwa pasy ruchu. Roboty w pierwszej kolejności będą prowadzone na jezdni w kierunku Białegostoku, a po ich zakończeniu na jezdni przeciwnej, w stronę Poznania.

Harmonogram prac

W pierwszym etapie wymieniona będzie nawierzchnia S8 na jezdni w kierunku Białegostoku. Rozpoczęcie w poniedziałek, 7 lipca za węzłem Warszawa Zachód (S8/DK92) a koniec w ostatnim tygodniu lipca przed skrzyżowaniem z Al. Prymasa Tysiąclecia. 
Na początek zamknięcie pasów: awaryjnego, lewego i części środkowego. Po zakończeniu tych prac ruch zostanie przełożony a Wykonawca będzie realizował je na drugiej połowie jezdni. Harmonogram kolejnych działań wskazany zostanie po zakończeniu pierwszego etapu.
Termin realizacji jest uzależniony od warunków atmosferycznych.

Ponad 14 lat w użytkowaniu

Przypomnijmy, że droga ekspresowa S8 pomiędzy węzłami Konotopa i Prymasa Tysiąclecia została udostępniona kierowcom w styczniu 2011 r. Obecnie to jeden z najbardziej obciążonych ruchem odcinków w kraju, średnio w ciągu doby przejeżdża nim od 105 do 125 tys. pojazdów, w tym 12-13 tys. ciężarówek. Mając na celu zapewnienie jak najdłuższego „życia” tej trasy, konieczne jest przeprowadzenie standardowych zabiegów utrzymaniowych obejmujących wymianę warstwy ścieralnej nawierzchni.

Wspólnie budujmy niezależne media!

Każdy, nawet najmniejszy wkład finansowy, pozwala nam na rozwój oraz podnoszenie jakości naszych materiałów. Dziękujemy!

Podobne artykuły