VW uderzył w drzewo i zaczął się palić. Świadkowie wydobyli ludzi z auta. Kierująca pijana

Sowa
Sowahttp://miejskireporter.pl
Wydarzenia, wypadki, pożary i inne informacje z życia Warszawy oraz bliższych i dalszych okolic.
Interwencje

Cztery osoby trafiły do szpitala po poważnym wypadku, do którego doszło w środę 25 czerwca około godziny 20:30 na ulicy Leśnej w miejscowości Dobiesz w powiecie piaseczyńskim. Osobowy Volkswagen Passat, którym podróżowały dwie kobiety oraz dwóch chłopców, z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Po zderzeniu samochód stanął w ogniu.

Do zdarzenia doszło na drodze między Dobieszem a Baniochą. Volkswagenem Passatem podróżowały cztery osoby: dwie kobiety oraz dwaj chłopcy w wieku 12 i 14 lat. Po uderzeniu w drzewo pojazd zaczął się palić.

Na pomoc poszkodowanym ruszyli świadkowie wypadku. Najpierw za pomocą gaśnic przytłumili ogień, a następnie przystąpili do ewakuacji osób znajdujących się w pojeździe. Jako pierwsza z samochodu została wyciągnięta kierująca autem kobieta, która początkowo miała zakleszczone nogi. Następnie świadkowie pomogli pasażerce, która na przemian traciła i odzyskiwała świadomość. Kobieta została wydobyta z auta i ułożona na ziemi.

Dwaj chłopcy w wieku 12 i 14 lat opuścili pojazd w zasadzie o własnych siłach. Po chwili samochód ponownie stanął w ogniu. Tego pożaru świadkowie nie byli już w stanie opanować do czasu przyjazdu służb. Ewakuowali poszkodowanych na bezpieczną odległość od pojazdu.

Gdy na miejsce dotarł pierwszy zastęp straży pożarnej, cały samochód był już objęty ogniem. W działaniach brało udział kilka zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ugasili płonący pojazd, a ratownicy medyczni udzielali pomocy osobom podróżującym autem.

W wyniku wypadku wszystkie cztery osoby zostały przetransportowane do szpitala. Najciężej ranna została pasażerka Volkswagena. Kobieta w stanie ciężkim, nieprzytomna, trafiła pod opiekę lekarzy.

Policjanci przebadali kierującą autem na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Została od niej pobrana krew do dalszych badań Dalsze czynności na miejscu prowadzili funkcjonariusze policji, którzy zabezpieczali ślady, wykonywali dokumentację fotograficzną oraz pomiary niezbędne do ustalenia dokładnych okoliczności wypadku.

Na czas działań służb droga między Dobieszem a Baniochą została całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia trwały do czasu zakończenia czynności na miejscu oraz usunięcia skutków zdarzenia.

Wspólnie budujmy niezależne media!

Każdy, nawet najmniejszy wkład finansowy, pozwala nam na rozwój oraz podnoszenie jakości naszych materiałów. Dziękujemy!

Podobne artykuły