Niechlubny „rekordzista” zatrzymany przez otwocką drogówkę, miał 6 dożywotnich zakazów i ponad 1,5 promila – mężczyzna trafił do aresztu

Bocian
Bocian
Wydarzenia, wypadki, pożary i inne informacje z życia Warszawy oraz bliższych i dalszych okolic.
Interwencje

Policjanci z otwockiej drogówki, podczas kolejnych działań pod kryptonimem „Trzeźwość” prowadzonych na terenie gminy Kołbiel, zatrzymali 43-latniego kierowcę Seata. Mężczyzna nie tylko miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, ale złamał aż sześć dożywotnich zakazów prowadzenia pojazdów. Na wniosek otwockiej prokuratury najbliższy miesiąc spędzi w tymczasowym areszcie.

Podczas cyklicznych działań „Trzeźwość” prowadzonych w gminie Kołbiel, mundurowi z Otwocka zatrzymali do kontroli kierującego Seatem. Już na samym początku interwencji policjanci wyczuli od siedzącego za kierownicą 43-latka silną woń alkoholu. Badanie alkomatem tylko potwierdziło te przypuszczenia – urządzenie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

Jak się okazało stan, w którym mężczyzna wsiadł za kierownicę, był dopiero początkiem jego poważnych problemów.
Gdy policjanci sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych, przecierali oczy ze zdumienia. Mężczyzna posiadał, aż sześć dożywotnich zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wydaną przez starostę decyzję o formalnym cofnięciu uprawnień do kierowania.

Funkcjonariusz policji prowadzi mężczyznę w niebieskiej koszulce z rękami związanymi z tyłu korytarzem w budynku.
Fot. KPP w Otwocku

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości na drodze publicznej, niestosowania się do wyroków sądu oraz kierowania autem pomimo cofniętych uprawnień.
Z uwagi na fakt, że 43-latek działał w warunkach recydywy, a w przeszłości wielokrotnie ukrywał się przed organami ścigania, Prokuratura Rejonowa w Otwocku wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego. Sąd Rejonowy w Otwocku w przychylił się do tego wniosku, a kierowca Seata trafił do tymczasowego aresztu na okres jednego miesiąca.

Fot. KPP w Otwocku

Niestety, pomimo codziennych, usilnych działań policji, regularnych akcji profilaktycznych i permanentnych kontroli, na naszych drogach wciąż pojawiają się osoby skrajnie nieodpowiedzialne. Siadanie za kierownicę po alkoholu, a tym bardziej wbrew sądowym zakazom, to świadome narażanie życia niewinnych ludzi. Komenda Powiatowa Policji w Otwocku zapowiada, że walka z piratami drogowymi i nietrzeźwymi kierowcami będzie prowadzona z całą surowością i bez żadnej taryfy ulgowej.

KPP w Otwocku

Wspólnie budujmy niezależne media!

Każdy, nawet najmniejszy wkład finansowy, pozwala nam na rozwój oraz podnoszenie jakości naszych materiałów. Dziękujemy!

Podobne artykuły