Trzy osoby trafiły do szpitali po zderzeniu Mercedesa i Toyoty na Rondzie Kercelak w Warszawie. Do zdarzenia doszło 26 czerwca o godzinie 13:09 na skrzyżowaniu Alei Solidarności i Okopowej. Na miejscu pracowały służby ratunkowe, a kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w czwartek, 26 czerwca, na Rondzie Kercelak, czyli na skrzyżowaniu Alei Solidarności i Okopowej w Warszawie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe – Mercedes oraz Toyota wykorzystywana do przewozu osób na aplikację.



Siła uderzenia była duża. Po zderzeniu Toyota uderzyła jeszcze w elementy infrastruktury drogowej. Na miejsce skierowano straż pożarną, zespoły ratownictwa medycznego, w tym ratownika na motocyklu, policję oraz nadzór ruchu tramwajów.



Według pierwszych ustaleń kierujący Mercedesem jechał Aleją Solidarności od strony Młynarskiej i wykonywał manewr skrętu w lewo. W tym czasie Aleją Solidarności w kierunku Prymasa Tysiąclecia jechała Toyota. Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący Mercedesem nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi, doprowadzając do zderzenia.



W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby. Pomocy medycznej wymagali pasażer Mercedesa oraz kierowca i pasażer Toyoty. Po przebadaniu przez załogi karetek wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali.



Kierujący Mercedesem pozostał na miejscu. Dalsze czynności w sprawie prowadziła policja.



Na czas działań ratowniczych i policyjnych na skrzyżowaniu występowały utrudnienia w ruchu. Zablokowany był przejazd ulicą Okopową na wprost w kierunku Ronda Radosława. Utrudnienia dotyczyły również Alei Solidarności, gdzie zablokowane były dwa pasy ruchu w kierunku Prymasa Tysiąclecia.


